Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Miodobranie w Skansenie

Zdjęcie aktualności Miodobranie w Skansenie Miodobranie w Skansenie | MWM w Sierpcu

W weekend 3 i 4 lipca zapraszamy na Miodobranie w Skansenie – imprezę plenerową, która przybliży pszczelarstwo, jedną z najstarszych dziedzin gospodarki chłopskiej. Popularyzuje również lecznicze właściwości miodu i produktów pszczelich. W programie m.in. konferencja naukowa „Pszczoły i my – rola pszczół i produktów pszczelich dla człowieka.

- Zapraszam w sobotę 3 lipca wszystkich pszczelarzy na konferencję branżową, będziemy mówić o wychowie matek pszczelich, nowych sposobach na rotacyjną pasiekę, czyli taką, która wędruje, a także o zmianach, w którch pszczoły chorują jak temu zapobiegać. Konferencja rozpocznie się o godzinie 10 i potrwa do godziny 14 - powiedział Piotr Rzeszotarski, kierownik działu przyrodniczego w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Oprócz konferencji naukowej będą również pokazy i warsztaty pszczelarskie, pokazy bartnictwa, wirowania miodu, kiermasz miodu, rękodzieła i produktów regionalnych, a także zabawy dla najmłodszych. Podczas miodobrania można będzie obejrzeć pokaz pracy wiatraka i przejechać się bryczką po terenie ekspozycji. Zapraszamy od godz. 10.00 do 18.00. Szczegóły i program imprezy znajdziecie na stronie mwmskansen.pl