Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Misja Skarb ponownie w Baboszewie

Zdjęcie aktualności Misja Skarb ponownie w Baboszewie

Po raz kolejny przedstawiciele programu telewizyjnego Misja Skarb zawitali do Baboszewa. Już we wrześniu na kanale Fokus TV mieszkańcy powiatu płońskiego dowiedzą się o kolejnych zagadkach historycznych odkrytych przez: Prospektora, Killera i Cichego przy współpracy pasjonatów historii Andrzeja i Jana Mossakowskich oraz wójta gminy Baboszewo Bogdana Pietruszewskiego.

Ekipa programu pojawiła się gminie Baboszewo w ostatni weekend. Podjęte działania poszukiwawcze miały na celu wyjaśnienie kilku skrywanych tajemnic, o których zapewne nie wiedzą nawet mieszkańcy powiatu płońskiego.

Grupa poszukiwaczy z Misji Skarb skupiła się m.in. na postaci Niemca Józefa Konopki krwiożerczego komendanta żandarmerii w czasie II Wojny Światowej w Baboszewie oraz okrutnego komisarza gminy Lukasa. Obaj pochodzili z Mazur i znakomicie znali jęz. polski. W czasie swojego pobytu w Baboszewie Konopka zastrzelił 18 mieszkańców gminy. Według relacji jedną z mieszkanek gminy uderzył kolbą karabinu łamiąc kość policzkową, ponieważ wstawiła się za mężem i synem. Kolejnym przykładem bestialstwa komendanta jest strzał w plecy mężczyźnie na oczach jego rodziców. Uczestnicy programu będą szukać artefaktów związanych z tą niechlubną postacią.

Kolejnym wątkiem poruszanym w baboszewskim odcinku programu będzie Sarbiewo i Dłużniewo. Zostanie przybliżona postać Macieja Sarbiewskiego poety baroku i nadwornego kaznodziei króla Władysława IV Wazy.

W odcinku również poszukiwacz Cichy zajmie się historią zestrzelonego samolotu prawdopodobnie z Wielkiej Brytanii, który przelatywał nad Płońskiem niosąc pomoc mieszkańcom stolicy w Powstaniu Warszawskim. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie programu poszukiwacze w miejscowości Kiełki wydobyli szczątki amerykańskiego samolotu Douglas DB-7. Z niecierpliwością czekamy na jesienny odcinek Misji Skarb w kanale Fokus TV z gminy Baboszewo.