Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Monika Górny z Przyborowic Dolnych laureatką konkursu "Pióro Poetów 2020"

Zdjęcie aktualności Monika Górny z Przyborowic Dolnych laureatką konkursu zbiory prywatne, autor Monika Górny

Dwudziestu trzech uczestników, trzydzieści tekstów i jeden zwycięzca konkursu na najlepszy tekst piosenki do melodii skomponowanej przez Mieczysława Jureckiego. Laureatką konkursu „Pióra Poetów 2020” została Monika Górny z Przyborowic Dolnych w gminie Załuski za tekst piosenki pt. "Być sobą".

- Bardzo cieszę się, że zostałam wyróżniona w tym konkursie, bo od jakiegoś czasu pisanie tekstów piosenek sprawia mi radość. Spośród trzydziestu tekstów został wyłoniony właśnie ten mój jeden pt. "Być sobą". Sam tekst piosenki jest o tym właśnie, że warto walczyć o swoje marzenia, bo nigdy nie wiadomo, co może nas miłego w życiu spotkać. Melodia, do której pisałam tekst została skomponowana przez Mieczysława Jureckiego z "Budki Suflera". Dla mnie to dodatkowe wyróżnienie, że jednak ktoś z tej branży zainteresował się moim tekstem, moją twórczością - mówi laureatka, Monika Górny.

Był to pierwszy konkurs w skali ogólnopolskiej, w którym pani Monika wzięła udział. Są już plany na przyszłość związane z branżą muzyczną.

- Konkurs jest właśnie pierwszy, taki w skali ogólnopolskiej, bo od jakiegoś czasu próbuję swoich sił w branży muzycznej, ale narazie to są takie projekty, gdzie są nagrywane powoli płyty, które ukażą się jesienią, więc już coś się dzieje, dlatego to takie ważne wyróżnienie dla mnie. Od dłuższego czasu piszę teksty piosenek, wierszy, wcześniej głównie do szuflady, a teraz ktoś mnie zauważył ze znanych osób i postanowiłam, że spróbuję tutaj swoich sił. Myślę, że to jest chyba dobra droga. Zapowiada się ciekawa przygoda - mówi Monika Górny. 

Warunkiem udziału w konkursie było nadesłanie do 18 czerwca 2020 roku tekstu w języku polskim do propozycji muzycznej wskazanej przez Organizatora. Po formalnej weryfikacji nadesłanych z całej Polski zgłoszeń, do dalszej części konkursu zakwalifikowano 23 osoby i 30 tekstów. Nagrodzona piosenka zostanie wykonana podczas Festiwalu Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza w Luboniu. Pani Monice gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.