Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Muzea czekają już na zwiedzających

Zdjęcie aktualności Muzea czekają już na zwiedzających fot. Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

Część mazowieckich muzeów i skansenów jest już gotowa na ponowne przyjęcie turystów. Ze względu na bezpieczeństwo odwiedzających, podczas zwiedzania obowiązują określone środki ostrożności. Cały czas można także korzystać z oferty instytucji kultury online.

Na turystów czekają już m.in. Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Muzeum Mazowieckie w Płocku czy Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Otwarcie placówek kulturalnych poprzedziły konsultacje ze stacjami sanitarno-epidemiologicznymi. Aby zapewnić gościom bezpieczeństwo, wprowadzono nowe zasady zwiedzania. Dotyczą one powszechnego obowiązku zakrywania ust i nosa, zachowania odpowiedniego dystansu, ale też dezynfekcji rąk, wyjaśnia Joanna Szewczykowska z sierpeckiego skansenu.

Szczegółowe zasady zwiedzania należy sprawdzać na stronach internetowych i w mediach społecznościowych poszczególnych instytucji kultury. Do bezpiecznego przyjęcia gości przygotowują się kolejne placówki. Wciąż można je zwiedzać online. Wirtualne wystawy, warsztaty, koncerty, ciekawostki czy pomoc w przygotowaniu do matury – to tylko część atrakcji i pomocy dydaktycznych, z których można skorzystać.