Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

MZPN zawiesza rozgrywki seniorskie. Andrzej Nizielski o decyzji prezydium

Zdjęcie aktualności MZPN zawiesza rozgrywki seniorskie. Andrzej Nizielski o decyzji prezydium fot. archiwum

 

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej informuje, że do 28 marca zawieszone zostają rozgrywki IV ligi, II ligi Futsalu, Lig Okręgowych, Klas A i Klas B” - tak możemy przeczytać w poniedziałkowym komunikacie podpisanym przez prezesa Zdzisława Łazarczyka.

 

Oznacza to, że przez najbliższe dwa weekendy piłkarze niższych lig nie wybiegną na murawę, ale warto odnotować, że komunikat związku dotyczy tylko piłki seniorskiej, bowiem dzieci i młodzież będą rozgrywali swoje spotkania na dotychczasowych zasadach. Decyzja zaskakuje, bowiem jak przyznaje Andrzej Nizielski, członek Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej – inne związki piłkarskie w Polsce poradziły sobie z ograniczeniami.

 

 

Dlaczego więc Mazowiecki Związek Piłki Nożnej nie zastosował podobnego rozwiązania? Odpowiedź niestety jest banalnie prosta – dodaje Nizielski.

 

 

Zawieszenie rozgrywek seniorskich związane jest z rozporządzeniem Rady Ministrów dotyczącym walki z epidemią Covid-19. Portal "Piłka na Mazowszu" kreśli jednak ciemniejszy scenariusz i spodziewa się, że zawieszone najbliższe dwie kolejki nie będą jedynymi. „Możliwe, że zawieszenie potrwa dłużej - nawet do połowy lub końca kwietnia” - czytamy na stronie.