Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Na cmentarzu zamiast kolegi zastał policjantów

Zdjęcie aktualności Na cmentarzu zamiast kolegi zastał policjantów Fot. KPP Płońsk

W ubiegłym tygodniu do kryminalnych z płońskiej komendy zgłosił się 29-letni mieszkaniec Baboszewa. Mężczyzna poinformował policjantów, że ktoś grożąc pobiciem, próbuje wymusić od niego pieniądze. O wszystkim miał się dowiedzieć od swojego znajomego, 22-letniego mieszkańca tej samej miejscowości, który kontaktował się z nim za pomocą popularnego komunikatora.

- Młody mężczyzna twierdził, że jakieś osoby zamierzają pobić 29-latka, jeżeli nie otrzymają od niego pieniędzy w kwocie 5 tys. zł. Gdy 29-latek stwierdził, że nie ma pełnej kwoty znajomy zobowiązał się do pożyczenia mu części pieniędzy i podjął się pośredniczenia w ich przekazaniu. Wysyłał wiele ponaglających wiadomości, jakby faktycznie jego koledze coś groziło - tłumaczy podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Zajmujący się tą sprawą kryminalni podejrzewali, że młody mężczyzna całą historię wymyślił i działa sam, a swojego znajomego próbuje zastraszyć, by wydobyć od niego pieniądze. Zamiast 29-latka, na miejscu przekazania pieniędzy, na cmentarzu w Baboszewie, pojawili się policjanci. 22-latek nie ukrywał swojego zaskoczenia. Został zatrzymany. Usłyszał zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego, do czego się przyznał. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.