Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Na jakim etapie są prace związane z infrastrukturą w Raciążu?

Zdjęcie aktualności Na jakim etapie są prace związane z infrastrukturą w Raciążu? Urząd Miejski w Raciążu

Dzięki pozyskanym środkom z Funduszu Dróg Samorządowych 1, 5 mln złotych oraz z budżetu Gminy Miasta Raciąża 200 tys. złotych było możliwe dokończenie remontu dróg przy pięciu ulicach w południowo-zachodniej części miasta.

Prace modernizacyjne prowadzone są bardzo intensywnie i powoli dobiegają końca. Są też plany modernizacji innych ulic.

- Dodatkowo, dzięki temu, że mamy ten fundusz inwestycji samorządowych to możemy zmodernizować jeszcze kolejne ulice i te prace zostały już zlecone. Na koniec tych prac powinniśmy mieć zakończony cały kwartał ulic, który wyznacza ulica Błonie i wszystko to, co jest tutaj w stronę Płońska z jednej strony, a z drugiej od ulicy Płockiej, czyli Zielona, Hankiewicza, Słoneczna, Cicha, Kwiatowa, Ogrodowa, te ulice będą miały nowe chodniki i nowy asfalt – powiedział Mariusz Godlewski, burmistrz Raciąża.

Pierwsze prace rozpoczęły się jeszcze w maju i były związane z kanalizacją deszczową. W ramach tych prac PGKiM w Raciążu wymieniło również infrastrukturę wodociągową, m.in. zasuwy, które pozwolą gdyby była jakaś awaria, odłączyć tylko fragment sieci, a nie dużą część miasta, jak było dotychczas.