Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Na pątniczym szlaku do Sierpca

Zdjęcie aktualności Na pątniczym szlaku do Sierpca

Jestem dumny, że dzieło, które zapoczątkował śp. ks. Romuald Jaworski jest cały czas kontynuowane” - podkreślał ks. Zbigniew Sajewski, proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku, skąd wyruszyła doroczna piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Sierpeckiej.

 

Po porannej eucharystii, zapoznaniu się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa i błogosławieństwie, grupa kilkudziesięciu osób wyruszyła w dwudniową trasę.

 

- Nasza, sierpecka pielgrzymka jest zbliżona do tych poprzednich, z tej racji, że każdy kto chciał pójść, mógł się zapisać i poszedł, wyruszyło 35 osób, zachowujemy odległość 1,5/2 metrów odstępu między sobą, wchodząc do kościoła zakładamy maseczki, dezynfekujemy dłonie i realizujemy program zbliżony do poprzednich. Mniejsze pielgrzymi mają możliwość wyruszenia w takim składzie jak to było każdego roku, te większe muszą stosować się do ograniczeń - wyjaśnia ks. Zbigniew Sajewski.

 

Zgodnie z pierwotnymi założeniami piesza pielgrzymka do Sierpca ma być alternatywą dla osób, które nie poradziłyby sobie na dużo bardziej wymagającej trasie z Płocka na Jasną Górę. W tym roku pątnicy z Płońska wyruszyli już po raz 28.

 

- Jestem dumny z tego, że już po raz 28. wyruszyła piesza pielgrzymka, którą zapoczątkował pierwszy proboszcz naszej parafii śp. ks. Romuald Jaworski - podkreślał proboszcz.

 

Dzisiaj pielgrzymi dotrą do Koziebród, skąd powrócą do swoich parafii, a jutro będą kontynuować trasę do Sierpca.