Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Na Północnym Mazowszu powstanie nowy szlak turystyczny

Zdjęcie aktualności Na Północnym Mazowszu powstanie nowy szlak turystyczny

 

Będzie przebiegał przez linię walk wrześniowych 1939 r. na terenie miasta Mława oraz gmin: Iłowo-Osada, Lipowiec Kościelny, Szydłowo i Wieczfnia Kościelna, w tym na terenie Nadleśnictwa Dwukoły, w oparciu o przebieg już istniejącego szlaku walk wrześniowych 1939 roku, wyznaczonego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w latach 80. XX wieku. Jego długość wyniesie ok. 51,3 km.

- Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski podpisał we wtorek 5 kwietnia 2022 r. porozumienie oraz umowy o udzielenie dotacji celowej z wójtami czterech sąsiednich gmin, przez które będzie przebiegał nowy szlak turystyczny. Wkrótce miasto podpisze umowę z jego wykonawcą i rozpoczną się prace w terenie. Przewidujemy, że szlak będzie gotowy jeszcze w tym roku - przekazuje mławski ratusz.


Jak wskazuje porozumienie, poszczególne gminy będą partycypowały w kosztach przedsięwzięcia o szacunkowej łącznej wartości 55 999 zł. Udział finansowy gmin będzie proporcjonalny do długości poszczególnych odcinków szlaku położonych na ich terenie. Gminy zabezpieczyły w swoich budżetach na 2022 r. środki na realizację tego projektu.

Zadanie zostanie zakończone jeszcze w tym roku, a jeśli nic nie stanie na przeszkodzie – nawet tego lata. Szlak zostanie profesjonalnie oznaczony i pojawią się na nim tablice informacyjne poświęcone najciekawszym miejscom. Powstanie także aplikacja mobilna z mapą szlaku i bazą informacji na jego temat.