Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Na ratunek uczniom i studentom - MBP uruchomiła pogotowie lekturowe

Zdjęcie aktualności Na ratunek uczniom i studentom - MBP uruchomiła pogotowie lekturowe

 

Ciekawy sposób kontaktu ze swoimi czytelnikami wprowadziła Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Sienkiewicza przy ul. Północnej oraz filia przy ul. Płockiej w Płońsku. Drzwi placówki, zgodnie z ministerialnym rozporządzeniem, pozostają zamknięte, ale właśnie uruchomiono pogotowie lekturowe dla uczniów i studentów. Ma ono funkcjonować w okresie czasowego zamknięcia z powodu pandemii.

 

- Jest to forma adresowana do określonej grupy czytelników, czyli do uczniów oraz studentów. W jakiej formie należy się z nami skontaktować? Przede wszystkim zależy nam na kontakcie telefonicznym z wybraną biblioteką w godzinach między 8:30 a 15:30. Należy oczywiście podać nam tytuły wybranych książek - wyjaśnia Wanda Bieniek z płońskiej biblioteki miejskiej.

 

W ten sposób umawiamy się na konkretny dzień i godzinę na przekazanie pozycji w holu biblioteki. Jest jeszcze jeden, podstawowy warunek, który należy spełnić chcąc wypożyczyć wybraną książkę.

 

- Przypominam wszystkim uczniom i studentom, że do wypożyczenia książek niezbędna jest oczywiście karta biblioteczna - dodaje Wanda Bieniek.

 

Pogotowie lekturowe, czyli książka na telefon, już funkcjonuje. Numer telefonu, pod którym można złożyć czytelnicze zamówienie:

 

MBP ul. Północna 15B – 23 662 24 56

Filia Biblioteczna ul. Płocka 19 – 23 662 46 63