Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Na Śląską nutę

Zdjęcie aktualności Na Śląską nutę

W sobotę swój finał miał II Ogólnopolski Festiwal Kapel Podwórkowych – Płońsk 2020. Podczas koncertu wystąpiły dwie grupy: zwycięska w tegorocznym festiwalu „Kapela z Naszego Miasteczka" z Czerwionki – Leszczyny oraz kapela „Fakiry” działająca w ramach Stowarzyszenia Folkloru Miejskiego AGRAFA w Piotrkowie Trybunalskim.

- Gramy, śpiewamy, onaczymy i beblamy od 31 lat. Zaczęlimy dokładnie 4 czerwca 1989 r. Wtedy występowaliśmy pod nazwą Śląskiej Kapeli Podwórkowej i Kabaretu Trzy Ofiary Drogi do Europy. Od sześciu lat gramy pod nową aktualną nazwą - powiedział Czesław Żemła, lider Kapeli z Naszego Miasteczka.

Zwycięscy otrzymali czek na 5 tys. zł. II Ogólnopolski Festiwal Kapel Podwórkowych Płońsk 2020 został zorganizowany w ramach projektu KlikON Kultura.