Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Nadleśnictwo areną zmagań kolarzy

Zdjęcie aktualności Nadleśnictwo areną zmagań kolarzy

W leśniczówce w Kucharach Królewskich przeprowadzono kolejną edycję wyścigu kolarskiego Legia MTB Maraton. Z uwagi na obostrzenia spowodowane koronawirusem, ilość uczestników nie mogła przekroczyć określonej limitem liczby chętnych.

- To nasz stały cykl zawodów kolarskich. W tym roku zaplanowanych jest 13 wyścigów. To spotkanie pasjonatów kolarstwa, którzy ścigają się na rowerach górskich. Podczas zmagań startują zawodnicy w różnych kategoriach wiekowych i na różnych dystansach - powiedział Marcin Wasiołek, dyrektor wyścigu Legia MTB Maraton.

Również zawodnicy pomimo padającego deszczu nie kryli, że trasa była bardzo dobrze przygotowana i rywalizacja przebiegała na wysokim poziomie.

- Nie jest to pierwsza moja wygrana w tego typu rywalizacji, ale dzisiaj jechało mi się bardzo dobrze. Lubię deszczowe warunki. Co prawda wolę więcej podjazdów i zjazdów, ale tutaj też mi się bardzo podobało – mówiła Radiu Płońsk 93.6 FM Martyna Dykalska z klubu Cykliści Rypin, jedna z triumfatorek dzisiejszego ścigania.

Oprócz niej na najwyższym stopniu podium stawali również: Dominik Jakubowski, Anna Urban, Łukasz Mróz, Zuzanna Gruszewska i Fryderyk Węgrzyn. Rywalizacja toczyła się na dystansach 60, 30 i 10 km.