Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Nagrodzeni Płońskimi Wieżami i Złotymi Kłosami

Zdjęcie aktualności Nagrodzeni Płońskimi Wieżami i Złotymi Kłosami

 

Poznaliśmy laureatów Płońskich Wież i Złotych Kłosów. Podczas szóstej gali zorganizowanej w płońskim MCK-u wyróżniono łącznie 19 osób. Nagrody przyznawane były w kilku kategoriach. Gromkie brawa i podziękowania otrzymała m. in. Mirosława Krysiak, była kierownik Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Płońska, która odebrała nagrodę w kategorii „Szczególne zasługi dla Płońska”.

 powiedziała Mirosława Krysiak.

Swojej radości po odebraniu Płońskiej Wieży nie krył też Jakub Lewandowski. Trener mentalny reprezentacji Polski w AMP Futbolu, wyróżniony w kategorii „Sport”.

Pełną prezentujemy listę wszystkich wyróżnionych.

 

Małgorzata Góral – Płońska Wieża w kategorii „Społecznik Roku”

Laureatka pracowała nad utworzeniem Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Dysfunkcjami Rozwoju „Spadochron”. Po jego powstaniu pełniła w nim rolę wiceprezesa, a od 2018 r. – jest jego prezesem. W XI edycji konkursu Urzędu Marszałkowskiego 2021 roku „Barwy Wolontariatu” zwyciężyła w kategorii – indywidualny wolontariat.

Jakub Lewandowski – Płońska Wieża w kategorii „Sport”

Inspiruje ludzi i wspiera ich w ich dążeniu do szczęścia, jak choćby Reprezentację Polski w AMP Futbolu, z którą jako trener mentalny zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Europy w 2021 r. w Krakowie.

Igor Pietrzak – Płońska Wieża w kategorii „Sport”

W swojej karierze rajdowej wziął udział w ponad 60 rajdach oraz licznych pokazach, m.in.:Rajdzie Karkonoskim, runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, 3. miejsce w klasie 4F, Rajdzie Arłamów, runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, 2. miejsce w klasie 4F, Rajdzie Opolskim, runda Samochodowych Mistrzostw Śląska, 1. miejsce w klasie GOŚĆ, a także, Czeskim Rajdzie Bohemia. Dopełnieniem sukcesów rajdowych był udział w rajdzie podczas 53. Rajdu Barbórka w Warszawie, w którym załoga INEX 24 Rally Team zanotowała swój najlepszy wynik oraz okazała się najszybsza spośród zgłoszonych do rywalizacji samochodów Klasy 1.Po drodze - zwycięstwo i awans do „Kryterium Asów na ulicy Karowej” w swojej klasie.

Dariusz Biesalski – Płońska Wieża w kategorii „Człowiek z pasją”

Wielokrotnie pomagał mieszkańcom Płońska, zbierając używaną odzież, którą wymienił na kilka trójkołowych rowerów przekazanych później osobom niepełnosprawnym w ramach akcji „Dwa kółka i spółka”. Popularyzuje turystykę rowerową, organizując wyprawy szlakami Mazowsza i Polski. Zawodowo jest nauczycielem w ZSO Kroczewo oraz SOSW Płońsk, a także trenerem w płońskiej sekcji Olimpiad Specjalnych Olimpijczyk Płońsk. Jest także autorem artykułów i książek popularyzujących turystykę rowerową.

Jolanta i Jerzy Borowscy – Płońska Wieża w kategorii: „Przyjaciel Płońska”

Laureat był prezesem Polskiego Związku Hodowców Koni, sołtysem Strachówka, radnym Gminy Płońsk, wielkim miłośnikiem koni, organizatorem hubertusów, wspólnie z żoną właścicielami gospodarstwa agroturystycznego Stajnia Bogumił, instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością jeździectwo, sędzią Polskiego Związku Jeździectwa. Laureaci byli organizatorami licznych spotkań integracyjnych.

Mirosława Krysiak – Płońska Wieża w kategorii: „Za szczególne zasługi dla Płońska”

Laureatka otrzymała wiele nagród m.in.: Nagrodę Specjalna Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zasługi dla kultury polskiej, pierwsze miejsce dla Miasta Płońska w Finale Samorządowego Lidera Zarządzania 2009 w dziedzinie kultura i nagrodę dziennikarzy ,,Tygodnika Ciechanowskiego” - Wykrzyknik TC, za pasję zawodową oraz całokształt pracy dokumentacyjnej. Przez wiele lat kierowała Pracownią Dokumentacji Dziejów Miasta Płońska.

Alicja Dworakowska – Płońska Wieże w kategorii: Za szczególne zasługi dla Płońska”

Laureatka jest lekarzem, który od 37 lat walczy o zdrowie i życie pacjentów – i to tych najmłodszych. Absolwentka I LO w Płońsku i Akademii Medycznej w Białymstoku. Przez 30 lat ordynator Oddziału Pediatrii w płońskim szpitalu, o uratowanie którego przed likwidacją walczyła z ogromnym zaangażowaniem.

Damian Trzaska – Super Wieża w kategorii „Sport”

Uczestnik Drużynowych Mistrzostw Europy SILESIA 2021 w Chorzowie, brązowy medalista Mistrzostw Polski do lat 23 na 200 m i czwarty zawodnik w biegu na 100 metrów, 4. w Polsce wśród seniorów na 200 metrów i 4. w Mistrzostwach Europu U23 w sztafecie 4x100 metrów

Henryk Zienkiewicz – Nagroda Pro Mazovia

Za całokształt działalności i pracy samorządowej

 

Złote Kłosy otrzymali:

Antoni Czapski

Przygodę ze strażą pożarną rozpoczął w 1974 r. wstępując do Szkoły Chorążych w Poznaniu. W 1984 r. ukończył studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Przez prawie trzydzieści lat kierował komendą, najpierw rejonową, później powiatową płońskiej straży pożarnej. Przez ten okres wielokrotnie kierował działaniami ratowniczo – gaśniczymi na terenie Płońska, gminy Płońsk oraz powiatu płońskiego. Największą akcją , którą pilotował to pożar zakładu „Petrochem” w Płońsku, który miał miejsce w 2006 r. Za jego kadencji wyszkolono ponad 1000 strażaków OSP, którzy mogli podjąć bezpośrednie działania ratowniczo – gaśnicze. Rozpoczął budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej PSP w Płońsku, która została zakończona w 2018 r. Był i jest nadal komendantem miejsko-gminnym ZOSP RP w Płońsku. Pełnił i pełni również różne funkcje w oddziałach: powiatowym i wojewódzkim ZOSP RP. 

Grażyna Chmielińska

Fundacja Odzyskać Radość powstała w 2010 roku i pierwotnym jej celem było Prowadzenie Domu Pomocy Społecznej dla osób z zaburzeniami psychicznymi w Bogurzynie koło Mławy. W 2013 roku uzyskała status organizacji pożytku publicznego i objęła opieką chore , niepełnosprawne i w większości porzucone przez rodziców dzieci przebywające w Zakładzie Opiekuńczo- Leczniczym w Kraszewie Czubakach w powiecie płońskim. W 2016 roku fundacja otworzyła Szkołę Specjalną Odzyskać Radość, która objęła edukacją przebywające w Zakładzie Opiekuńczo- Leczniczym dzieci. W chwili obecnej szkoła edukuje ok. 50 dzieci. Z początkiem nowego roku fundacja ruszyła z nowym projektem którym jest Regionalna Placówka Opiekuńczo Terapeutyczna jedyna na Mazowszu i jak się okazuje bardzo potrzebna na terenie powiatu i gminy. Mottem, które przyświeca wszystkim działaniom organizacji jest sprawić aby życie słabszych i pokrzywdzonych przez życie osób stało się bardziej wartościowe i „kolorowe”. 

Ryszard Makowski

Aktywny działacz samorządowy, radny pierwszej oraz drugiej kadencji Rady Gminy Płońsk, oddany sprawom wsi. Cechuje go spokój i opanowanie. Jest autorytetem dla środowiska wiejskiego. Od początku powstania gminy Płońsk czyli od 30 lat sołtys wsi Strachowo. Wspiera inicjatywy społeczne dotyczące wsi, m. in. budowy dróg, rozbudowy świetlic wiejskich czy szkół z terenu gminy. 

Robert Dobiasz

Piłka nożna to jego całe życie, przygodę z nią rozpoczął w 1991 roku, zasilając szeregi LZS Dalanówek. Rok później reprezentował już barwy Gladiatora Słoszewo z którym odniósł wiele sukcesów w postaci awansów do A Klasy oraz do Ligi Okręgowej. Jego talent i predyspozycje dostrzegli działacze Żbika Nasielsk. W latach 1998-2000 reprezentował barwy tej drużyny w lidze okręgowej. W tym czasie wywalczył z nią awans do IV ligi oraz zdobył Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim. Od 2001 roku zawodnik i członek zarządu GKS Gladiator Słoszewo. W roku 2014 został trenerem grup młodzieżowych, a później objął kadrę pierwszej drużyny, co trwa do chwili obecnej. 

Krzysztof Grąbczewski

Z wykształcenia oraz zamiłowania rolnik. Od pięciu pokoleń kontynuator rodzinnego gospodarstwa w miejscowości Lisewo o profilu zielarskim. Wielki miłośnik i pasjonata koni. Wielokrotnie nagradzany na szczeblu wojewódzkim oraz ogólnokrajowym za zasługi w hodowli koni. Od 31 lat szczęśliwy mąż, ojciec dwóch córek, oraz wspaniały teść. 

Paweł Szymański

Za każdym razem wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i udziela wsparcia na każdym etapie realizacji gminnych inwestycji drogowych. Jego nietuzinkowe spojrzenie i ogromne zaangażowanie sprawia, że tworzone opracowania wpływają pozytywnie zarówno na rozwój gminy jak i zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców. Profesjonalizm tej osoby i jednocześnie otwartość na innowacyjne rozwiązania przekłada się na znakomity efekt finalny realizowanych projektów. 

Wiesław Marian Jarosiewicz

Od urodzenia mieszka w Siedlinie. Przez większość życia zawodowego związany ze spółkami wodnymi, które eksploatują i utrzymują w sprawności urządzenia wodne zlokalizowane w naszym regionie. Dzięki temu w naszych gospodarstwach domowych woda jest czysta, zdrowa i gotowa do spożycia. Dzięki pracy laureata, możemy być spokojni o ochronę przeciwpożarową, ochronę przed zanieczyszczeniami czy meliorację gruntów rolnych. 

Waldemar Łapiński

Producent wędlin i kiełbas. Od ponad 30 lat wytwarza produkty, których smak zachwyca płońskich konsumentów. To, czym dzieli się z innymi, to bogate doświadczenie, wieloletnia tradycja oraz sprawdzone przez pokolenia receptury. Kompozycja najlepszych składników, tradycyjnej receptury i pasji to fundament znanego od pokoleń wspaniałego smaku wyrobów mięsnych. 

Marzanna Podlecka

Pracę zawodową rozpoczęła 1 marca 1982 roku w Urzędzie Miasta i Gminy w Płońsku w Wydziale Planowania, Handlu i Usług w Biurze Reglamentacji. Od 1983 roku w Wydziale Zatrudnienia i Spraw Socjalnych na stanowisku referenta ds. zatrudnienia, a od 1988 roku na stanowisku podinspektora ds. zaopatrzenia emerytalno – rentowego rolników i zdrowia. Po podziale Miasta i Gminy Płońsk od 1 kwietnia 1992 roku na zasadzie porozumienia między zakładami podjęła zatrudnienie w Urzędzie Gminy w Płońsku na stanowisku inspektora ds. zaopatrzenia emerytalno – rentowego rolników. Z dniem 1 września 1993 roku powierzono jej obowiązki obsługi organów samorządowych Urzędu Gminy, które wykonuje do dnia dzisiejszego. W okresie zatrudnienia ukończyła aplikację administracyjną i kurs dla urzędników państwowych. W pracy obowiązkowa, uczynna, koleżeńska i zdyscyplinowana. Od kilku miesięcy pełni rolę szczęśliwej babci. Wielką przyjemność sprawia jej praca w ogrodzie oraz opieka nad swoimi kotami i psami.

Elżbieta Szymanik

Wykładowca w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie. Absolwentka studiów doktoranckich z ekonomii, Akademii Rolniczo - Technicznej w Olsztynie, studiów podyplomowych z zakresu prawa i administracji oraz doradztwa zawodowego i zarządzania projektami unijnymi. W latach 1991 - 1997 Wójt Gminy w Krasnem. Pracując w filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Ciechanowie stworzyła zespół ludzi, który skutecznie pozyskiwał pieniądze unijne na przeciwdziałanie bezrobociu i rozwój przedsiębiorczości. Osobiście podpisała ponad 5000 umów z funduszy unijnych, które sprawiają , że Mazowsze jest bardziej przyjaznym miejscem do życia. Pracowitość, wiedza i doświadczenie, współpraca i otwartość na drugiego człowieka to jej dewiza życiowa.