Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Narkotykowe zatrzymania w... Raciążu i okolicach

Zdjęcie aktualności Narkotykowe zatrzymania w... Raciążu i okolicach fot. KPP w Płońsku

 

Policjanci z Płońska i Raciąża znów skuteczni w zwalczaniu przestępczości narkotykowej. Zatrzymali 29- i 51-latka, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Starszy z nich odpowie również za liczne kradzieże sklepowe. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty.

 

Funkcjonariusze ustalili, że 51-letni mieszkaniec Raciąża w swoim mieszkaniu może przechowywać narkotyki. Ich przypuszczenia potwierdziły w czasie przeszukania jego mieszkania. W kuchni znaleźli foliową torebkę z białym proszkiem. Kolejna ukryta była pod piecem, a następne 5 w kieszeni kurtki, leżącej na podłodze.

 

- Mundurowych zaciekawiły również duże ilości artykułów spożywczych, które mężczyzna miał w swoim mieszkaniu. Podejrzewali, że mogą pochodzić z kradzieży, tym bardziej, że wcześniej 51-latek miał już konflikt z prawem. Czynności na miejscu wykonywali razem z policjantami z lokalnego komisariatu. Mężczyzna został zatrzymany – podaje podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

 

Wstępne badanie znalezionej u 51-latka substancji wykazało, że jest to amfetamina. W sumie kryminalni zabezpieczyli ponad 33 gramy narkotyku.

 

To jednak nie koniec działań policjantów, bowiem ego samego dnia, patrolując miejscowość Koziebrody (gm. Raciąż) zwrócili uwagę na bmw, którego kierowca, gdy ich zobaczył, gwałtownie przyspieszył i wjechał na teren jednej z posesji. Mundurowi pojechali za nim.

 

- W czasie kontroli okazało się, że autem kierował 29-letni mieszkaniec gm. Raciąż. Mężczyzna w był nerwowy i miał ku temu powód, bowiem w kieszeni kurtki ukrywał sporą torebkę foliową marihuaną. W czasie późniejszego przeszukania mieszkania 29-latka funkcjonariusze znaleźli szklany słoik z suszem roślinnym, dwa pakiety „strunówek” i nasiona konopi indyjskich, których prawdopodobnie mężczyzna planował uprawę – wyjaśnia rzecznik.

 

Mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. Za co grozi im do 3 lat więzienia. Przypuszczenia mundurowych co do kradzieży artykułów spożywczych przez 51-latka, potwierdziły się. Mężczyzna w ostatnim czasie, w przeciągu miesiąca, czterokrotnie ukradł w jednym ze sklepów na terenie miasta różnego rodzaju artykuły spożywcze i przemysłowe. Jego łupem padało od kilu do kilkudziesięciu sztuk wybranych artykułów. Przedstawiony został mu zarzut kradzieży za co grozi kara do 5 lat więzienia.