Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Nasi też pomagają na granicy z Białorusią. Pojechali m.in. policjanci i terytorialsi z Ciechanowa

Zdjęcie aktualności Nasi też pomagają na granicy z Białorusią. Pojechali m.in. policjanci i terytorialsi z Ciechanowa Policjanci z Mazowsza też pomagają w działaniach na wschodniej granicy państwa | fot. KGP

 

Policjanci z Mazowsza, w tym m.in. z ciechanowskiej komendy pomagają w działaniach na wschodniej granicy państwa. Do tej pory nie został nikt oddelegowany z płońskiej policji. W sumie na granicę z Białorusią pojechało kilka tysięcy funkcjonariuszy z całego kraju z różnych pionów. Mówi rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej w Radomiu, Katarzyna Kucharska.


 
Na granicy pomagają też funkcjonariusze z oddziałów Straży Granicznej z całej Polski oraz wojsko, także żołnierze z 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej z Ciechanowa.

- Wspierają Straż Graniczną poprzez udostępnienie masztów oświetleniowych, patrolowanie rejonów przygranicznych zarówno z lądu, wody jak i powietrza - informuje rzeczniczka jednostki Aneta Szczepaniak.

Żołnierze korzystają m.in. z dronów. W grudniu rozpocznie się budowa zapory wzdłuż granicy z Białorusią. Ma ona mieć 180 km długości i mierzyć 5,5 metra wysokości.