Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

„Nasze miasto pieśnią, wierszem i sercem malowane”

Zdjęcie aktualności „Nasze miasto pieśnią, wierszem i sercem malowane”

Nasze miasto pieśnią, wierszem i sercem malowane” - takie hasło przyświecało organizatorom koncertu towarzyszącemu XII edycji konkursu ortograficznego „Mistrz Ortografii 2019” przygotowanej przez Szkołę Podstawową nr 3 w Płońsku. Na jego zakończenie poznaliśmy osoby wyróżnione i laureatów tegorocznych zmagań. Spośród uczniów klas 3 tytuł powędrował do Michała Sikory i Natalii Ruszczak z Czerwińska nad Wisłą oraz Oliwii Stankiewicz z płońskiej „dwójki”. W klasach 7 najlepsi okazali się Dawid Szczepański reprezentujący gospodarzy, Julia Górska z Sarbiewa oraz Igor Hadryś ze Szkoły Podstawowej w Baboszewie.

Mówił nam Igor Hadryś, laureat konkursu i jednocześnie zdobywca wyróżnienia specjalnego za najlepszą pracę. W ortograficznych zmaganiach wzięli udział także goście z litewskiej i trzech irlandzkich szkół polonijnych.

Przyznawała Magdalena Grześkiewicz, dyrektor polskiej szkoły Idea w Athlone w Irlandii. Goście z zagranicy podczas dyktanda zmierzyli się z tym samym tekstem co ich rówieśnicy z Polski.

Mówiła nam Teodozja Gorlewska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku. Konkurs ortograficzny zorganizowano już po raz dwunasty, ale dopiero od dwóch lat jego formuła obejmuje zarówno inne szkoły podstawowe z terenu powiatu oraz zaprzyjaźnione szkoły polonijne z Irlandii i Litwy.