Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Nie marnuj żywności, podziel się z innymi!

Zdjęcie aktualności Nie marnuj żywności, podziel się z innymi! Jadłodzielna Płońsk

Minął ponad miesiąc od otwarcia pierwszej płońskiej "Jadłodzielni", której inicjatorami utworzenia są radna Monika Zimnawoda i Jakub Rogowski. Jadłodzielna funkcjonuje przy domu parafialnym parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku.

Zainteresowanie jadłodzielnią jest duże, przychodzi sporo osób potrzebujących, ale wciąż brakuje chętnych do podzielenia się żywnością, stąd apel radnej Moniki Zimnawoda. 

- Chciałabym zachęcić mieszkańców do dzielenia się żywnością, żeby nie marnowali jej i nie wyrzucali na śmietnik. Przede wszystkim chodzi tutaj o ograniczenie marnowania żywności. Jest też wielu ludzi potrzebujących i są różne sytuacje losowe, dlatego warto pomagać - apeluje Monika Zimnawoda.

Inicjatorzy utworzenia "Jadłodzielni" radna Rady Miejskiej Monika Zimnawoda i Jakub Rogowski proszą o włączenie się w incjatywę poprzez dzielenie się żywnością.

Przypominamy, że do "Jadłodzielni" można przynosić żywność z dłuższą datą ważności (mąka, makaron, ryż, cukier), pieczywo, warzywa i owoce, nabiał. Nie przynosimy natomiast mięsa, jajek, czy żywności nieprzetworzonej. Jadłodzielnia działa przez całą dobę, każdy może przynieść lub wziąć żywność.

Najważniejszym celem jej funkcjonowania jest ograniczenie marnowania żywności i  pomoc potrzebującym płońszczanom.