Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Zostawił auto i uciekał pieszo

Zdjęcie aktualności Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Zostawił auto i uciekał pieszo

Wszystko działo się na ulicach Ciechanowa w niedzielę rano. Policjanci zauważyli kierującego mazdą, który nie miał pasów bezpieczeństwa. Policjanci wydali kierującemu sygnały do zatrzymania na ul. Mikołajczyka. Kierowca pojazdu zaczął jednak uciekać przez centrum miasta: ul. 11 Pułku Ułanów Legionowych, Płońską a następnie 11 Listopada.

- Tam dojechał do końca parkingu i dalej uciekał pieszo. Mężczyzna został zatrzymany przez policjanta ciechanowskiej drogówki w pościgu pieszym. Był to 25-letni mieszkaniec Mławy. Jak się okazało mężczyzna miał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów - relacjonuje rzeczniczka policji w ciechanowie, Jolanta Bym.

Kierowca mazdy podczas zatrzymania był agresywny, znieważył funkcjonariuszy policji oraz kierował wobec nich groźby karalne. Od mężczyzny został pobrana krew do badań z uwagi na odmowę poddania się badaniu na zawartość alkoholu. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.