Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Nie żyje Teresa Pietrzak. Zmarła w wieku 57 lat

Zdjęcie aktualności Nie żyje Teresa Pietrzak. Zmarła w wieku 57 lat fot. archiwum Urzędu Miasta i Gminy w Czerwińsku nad Wisłą

 

W wieku 57 lat zmarła Teresa Pietrzak – nauczyciel historii i religii w Czerwińsku nad Wisłą oraz zasłużona działaczka społeczna, a także była radna Rady Powiatu Płońskiego i przedstawiciel w radzie społecznej szpitala w Płońsku.

 

Śp. Teresa Pietrzak jest również autorką publikacji i prac naukowych poświęconych dziejom bazyliki w Czerwińsku nad Wisłą. Działała aktywnie na rzecz lokalnej społeczności organizując wiele wydarzeń kulturalnych.

 

- „Śpiewowiska”, liczne występy artystyczne z okazji świąt narodowych czy Orszak Trzech Króli to tylko promil jej zasług, których nie sposób wymienić. Jako wokalistka Chóru Bazyliki Czerwińskiej reprezentowała gminę poza jej granicami na festiwalach i konkursach – czytamy na stronie Urzędu Miasta i Gminy w Czerwińsku nad Wisłą.

 

Uroczystości pogrzebowe śp. Teresy Pietrzak odbędą się w czerwińskiej bazylice od modlitwy różańcowej w środę [29 grudnia] o godzinie 19:00. Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w czwartek [30 grudnia] o godzinie 12:00.

 

- Najbliższa rodzina prosi o nieskładanie kwiatów lecz złożenie ofiar na rzecz dzieci i młodzieży Oratorium im. Jana Pawła II w Czerwińsku. Będzie ku temu sposobność podczas uroczystości pogrzebowych – informuje parafia pw. Zwiastowania NMP w Czerwińsku nad Wisłą.

 

Msza pogrzebowej będzie także transmitowana na profilu „Opactwo Romańskie Czerwińsk” w mediach społecznościowych.