Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

'Niebieska rodzina' - 2 kwietnia Dzień Świadomości Autyzmu

Zdjęcie aktualności 'Niebieska rodzina' - 2 kwietnia Dzień Świadomości Autyzmu fot. archiwum

 

W przypadający 2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Płońsku od wielu lat organizuje różnego rodzaju wydarzenia mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz trudności na jakie w życiu codziennym napotykają osoby rozwijające się w spektrum oraz ich najbliżsi. Tegoroczne obchody z oczywistych przyczyn przeniesiono do przestrzeni wirtualnej.

 

- Jako organizatorzy mamy nadzieję, że przygotowane wydarzenia pozwolą lepiej zrozumieć czym są zaburzenia ze spektrum autyzmu. Jesteśmy głęboko przekonani o tym, że rosnąca świadomość prowadzi do tolerancji, a ta z kolei pomaga zapobiegać dyskryminacji i wykluczeniu osób z autyzmem i ich rodzin – informuje Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Płońsku.

 

Tegoroczne obchody odbywać się będą pod hasłem „Niebieska rodzina. Autyzm”. Dzisiaj (2 kwietnia) zarówno instytucje jak i osoby prywatne zachęcane są do wzięcia udziału w akcji „zaświeć się na niebiesko” Dla rodziców zaniepokojonych rozwojem własnych dzieci przygotowano dawkę wiedzy na temat objawów autyzmu, ścieżki diagnostycznej oraz metod terapii. Głównym punktem programu będzie pełen emocji i wzruszeń spektakl teatralny przygotowany przez nauczycieli płońskiego SOSW. Na to wydarzenie serdecznie zapraszamy 12 kwietnia, oczywiście online.