Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Nielegalny hazard w lokalu przy ul. Płockiej w Płońsku. To już druga interwencja w tym miejscu

Zdjęcie aktualności Nielegalny hazard w lokalu przy ul. Płockiej w Płońsku. To już druga interwencja w tym miejscu

 

Funkcjonariusze mazowieckiej Izby Administracji Skarbowej 23 października interweniowali w Płońsku przy ul. Płockiej. Zatrzymane zostały dwie osoby, które zastali w lokalu udostępniającym nielegalne gry hazardowe.

 

Justyna Pasieczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie, informuje o zabezpieczonych 6 urządzeniach do prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. Funkcjonariusze przesłuchali już w charakterze świadków dwie osoby – kobietę i mężczyznę.

 

- Zostały zabezpieczone również dwa telefony komórkowe oraz ok. 8. tys. zł w gotówce. Działania były prowadzone na podstawie art. 308 KPA, który mówi o tym, że funkcjonariusze mogą bez wcześniejszej zgody prokuratury wejść na posesję, jeżeli stwierdzą, że występuje jakiekolwiek zagrożenie. Nasi funkcjonariusze podjęli takie działania. Jak się okazuje w tym punkcie to już druga kontrola - informuje rzecznik.

 

Wcześniej punkt przy ul. Płockiej w Płońsku prowadził już nielegalną działalność hazardową i po kontroli Izby Administracji Skarbowej został zamknięty, ale po jakimś czasie znów był dostępny.

 

- Za urządzanie nielegalnych gier hazardowych grozi kara do 100 tys. zł za każdy automat, który znajduje się w tym nielegalnym salonie. Należy także podkreślić, że karani są zarówno właściciele salonów, jak i osoby wynajmujące lokal pod taką działalność. Czasami te osoby nawet nie wiedzą pod co wynajmują, dlatego warto się orientować z kim podpisujemy umowę i w jakim zakresie - podaje Justyna Pasieczyńska.

 

Zatrzymana kobieta była najprawdopodobniej osobą, która nadzorowała działalność lokalu, natomiast mężczyzna tłumaczył, że... wyszedł tylko wynieść śmieci. Postępowanie w tej sprawie prowadzi mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy.