Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Nieoświetlone przejścia w Płońsku. To sposób na szukanie oszczędności, ale mieszkańcy wskazują na niebezpieczeństwo

Zdjęcie aktualności Nieoświetlone przejścia w Płońsku. To sposób na szukanie oszczędności, ale mieszkańcy wskazują na niebezpieczeństwo

 

O pomyśle szukania oszczędności w płońskim budżecie, polegającym na ograniczeniu funkcjonowania ulicznego oświetlenia informowaliśmy już pod koniec stycznia, ale od niedawna wszedł on w życie. Jak podaje ratusz chodzi m.in. o włączanie latarni 1 godzinę po zachodzie słońca i wyłączanie go 1,5 godziny przed wschodem.

 

60 minut bez oświetlenia po południu wydaje się niewielkim utrudnieniem, ale rzeczywistość wygląda zgoła inaczej, co widać na ciemnych ulicach, przede wszystkim w rejonach przejść dla pieszych. Frustrację pieszych i kierowców widać także w komentarzach zamieszczanych w mediach społecznościowych. Z prośbą o jak najszybsze przywrócenie zasilenia lamp oświetlających przejścia na ulicach powiatowych w Płońsku zwróciła się starosta Elżbieta Wiśniewska. Jak wskazuje w piśmie:

 

- Brak oświetlenia będzie miał wpływ na pogorszenie bezpieczeństwa oraz na zwiększoną liczbę zdarzeń drogowych w tym obszarze.

 

Urząd Miejski zaznacza jednak, że ograniczenie działania oświetlenia ma związek ze wzrostem stawki za dostawę energii, która jest o 71% wyższa w porównaniu do poprzedniego roku.

 

- Zwróciliśmy się do firmy konserwującej oświetlenie z zapytaniem o możliwość wcześniejszego niż pozostałe punkty świetlne włączenia latarni przy przejściach dla pieszych. Poprosiliśmy, żeby sprawę potraktować priorytetowo – przekazuje naszej redakcji Filip Przedpełski, rzecznik prasowy ratusza.

 

Miasto jednocześnie informuje, że rozpoczęło działania polegające na ograniczeniu funkcjonowania oświetlenia ulicznego oraz oświetlenia na terenach miejskich - w parkach, na terenach zielonych, ścieżkach rowerowych oraz targowiskach miejskich.