Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Niepełnoletni zatrzymany przez policję

Zdjęcie aktualności Niepełnoletni zatrzymany przez policję Fot. Zdjęcie ilustracyjne

Patrol płońskiej drogówki w czasie kontroli prędkości na krajowej 62-ce w miejscowości Goławin w gminie Czerwińsk nad Wisłą zauważył jadącego szybko forda. Pomiar prędkości pojazdu wskazał 106 km/h. Policjanci zatrzymali auto do kontroli. Za jego kierownicą siedział młody mężczyzna, od którego funkcjonariusze wyczuli alkohol. Badanie na trzeźwość wykazało, że ma ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie.

- Początkowo kierowca próbował wprowadzić funkcjonariuszy w błąd podając im fałszywe dane i okazując prawo jazdy pożyczone od kolegi. Na podstawie dokumentu dostarczonego funkcjonariuszom przez znajomą pijanego kierowcy, ustalone zostało, że jest on obywatelem Ukrainy, ma 17-lat i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Auto, którym młodzieniec kierował zostało odholowane na strzeżony parking, natomiast kierowca został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie – informuje podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Wkrótce 17-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz popełnione wykroczenia. O ostatecznym wymiarze kary za popełnione przez niego czyny zadecyduje sąd. Grozi mu kilkutysięczna kara grzywny, co najmniej kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i 2 lata wiezienia.