Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Nierówna walka z chorobą trwa już 4 lata

Zdjęcie aktualności Nierówna walka z chorobą trwa już 4 lata fot. zbiory prywatne

 

W 2017 roku lekarze u obecnie 34-letniego Marcina Żuradzkiego, mieszkańca gminy Joniec, zdiagnozowali nowotwór jelita grubego z przerzutami. Prognozy przygnębiające, ale była szansa na walkę i ta trwa już prawie 4 lata.

Zaplanowana terapia farmakologiczna kosztować go ma ponad 12 tys. zł miesięcznie. Rodzina i przyjaciele już w listopadzie uruchomili zbiórkę środków, która osiągnęła kwotę blisko 88 tys. zł. Jak przyznaje Marcin Żuradzki – nadzieja na pokonanie choroby jest, a otuchy dodają mu różnego rodzaju akcje i licytacje, z których dochód przeznaczony zostanie na jego nierówną walkę z nowotworem.

- Profesor, który jest głównym onkologiem w szpitalu przy ul. Wawelskiej powiedział, że moja genetyka pozwala na to, że ten lek może mnie wyleczyć, a przynajmniej na tyle przystopować chorobę, żebym mógł normalnie żyć. Bardzo się cieszy serce słysząc o tych akcja, bo nie spodziewałem się, że będzie taki odgłos - mówił w rozmowie z Radiem Płońsk Marcin Żuradzki.

Jednej z charytatywnych inicjatyw podjął Urząd Gminy w Jońcu, który zorganizował zbiórkę złomu. Dochód ze sprzedaży zebranych przedmiotów zostanie przekazany na pomoc mieszkańcowi gminy.

- Gmina Joniec chciałaby czynnie włączyć się w pomoc dla swojego mieszkańca, dlatego zorganizowała charytatywną zbiórkę złomu, którą właśnie rozpoczęliśmy. Złom można dostarczać za plac za budynkiem Urzędu Gminy w Jońcu lub, po wcześniejszym zgłoszeniu, odbierzemy z umówionego miejsca. Zbiórka potrwa do 15 lutego, a wszystkie zgromadzone z niej środki przekażemy na leczenie Marcina - wyjaśnia Anna Kowalska z Urzędu Gminy w Jońcu.

Bezpośredni link do zbiórki środków na rzecz Marcina Żuradzkiego znaleźć można TUTAJ.