Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Nietrzeźwy kierowca schował się za budynkiem stacji paliw

Zdjęcie aktualności Nietrzeźwy kierowca schował się za budynkiem stacji paliw Fot. Zdjęcie ilustracyjne

W sobotę popołudniu na ul. Młodzieżowej w Płońsku funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zauważyli opla, którego kierowca, jak wynikało z informacji przekazanej przez dyżurnego płońskiej komendy, może być nietrzeźwy. Szybko zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Za kierownicą auta siedział 50-letni mieszkaniec gm. Baboszewo, od którego czuć było alkohol.

- Jak się okazało mężczyzna kierował autem mając w organizmie 3 promile. Pojazd, który kierował nie miał aktualnego badania technicznego w związku z czym policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny. Opel został odholowany na strzeżony parking – tłumaczy podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Następnego dnia, wieczorem w miejscowości Śródborze gm. Baboszewo uwagę policjantów pełniących tam służbę zwrócił osobowy opel, którego kierowca na widok radiowozu przyspieszył i "schował się" za budynkiem na stacji paliw.

- W czasie kontroli okazało się, że kierującym jest 27-latek z gm. Baboszewo. Powód próby schowania się przed patrolem policji szybko się wyjaśnił. Mężczyzna miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Auto, które prowadził zabezpieczone zostało na strzeżonym parkingu – dodaje płońska oficer prasowa.

Obaj pijani kierowcy usłyszą wkrótce zarzuty prowadzenia pojazdu mechanicznego znajdując się w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara grzywny i do 2 lat więzienia.