Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Nietrzeźwy kierowcy zatrzymani

Zdjęcie aktualności Nietrzeźwy kierowcy zatrzymani

Dwóch nietrzeźwych kierowców oraz kierowca motoroweru, który posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów odpowiedzą przed sądem za swoje zachowanie.

- W piątek około godz. 15:20 w Glinojecku patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę motoroweru, który popełnił wykroczenie drogowe. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 20 – letni mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Następnego dnia policjanci zostali powiadomieni, że w miejscowości Kicin kierujący Land Roverem wjechał do rowu i może on być pod wpływem alkoholu. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili ten fakt. Badanie alkoholu w organizmie u 38 – letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego wykazało ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Taki sam wynik badania miał 43 – letni mężczyzna, który w miejscowości Łopacin gm. Sońsk kierując samochodem marki Citroen uderzył w przydrożne drzewo. Ponadto po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że mieszkaniec powiatu ciechanowskiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami – informuje podkom. Ewa Brzezińska, rzecznik KPP w Ciechanowie.

Nietrzeźwi kierujący są zagrożeniem na naszych drogach, wszystkim kierującym przypominamy, że jadąc na podwójnym gazie ryzykują nie tylko utratą prawa jazy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem i po raz kolejny apelujemy, aby nie wsiadać po spożyciu alkoholu do żadnego pojazdu. Jedna nieprzemyślana decyzja może doprowadzić do tragedii.