Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Niewybuch wykopany na placu budowy

Zdjęcie aktualności Niewybuch wykopany na placu budowy Fot. KPP w Ciechanowie

W poniedziałek, 28 grudnia w godzinach porannych na terenie nowobudowanego osiedla domków w Ciechanowie przy ul. Szwanke podczas prac ziemnych ujawniono niewybuchy. Policjanci zabezpieczyli teren do czas przybycia patrolu saperskiego.

- Wczoraj dyżurny ciechanowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na terenie budowy osiedla domków jednorodzinnych podczas prac ziemnych wykopane zostały przedmioty przypominające niewybuchy. Na miejscu policyjny pirotechnik wstępnie potwierdził, że jest to 7 pocisków artyleryjskich, 11 innych pocisków oraz 52 sztuki amunicji strzeleckiej z widocznymi śladami korozji z okresu II Wojny Światowej. Jeszcze tego samego dnia zostały one zabrane przez patrol saperski z jednostki wojskowej - podaje podkom. Ewa Brzezińska, oficer prasowy KPP w Ciechanowie.

Policjanci przypominają, że niewybuchy są bardzo niebezpieczne. Wydobywanie ich lub przemieszczanie grozi kalectwem a nawet śmiercią. Zawsze, gdy ujawnimy przedmiot przypominający niewybuch, należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji. Nie wolno dotykać niebezpiecznego znaleziska!