Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Nocna burza nie miała litości

Zdjęcie aktualności Nocna burza nie miała litości Fot. Mariusz Dzięgielewski, Anna Wronka, zbiory prywatne

Nocna burza i gradobicie spowodowały duże straty sadowniczo-plantatorskie w powiecie płońskim. Rolnicy z miejscowości w gminach: Naruszewo, Załuski i Czerwińsk nad Wisłą liczą straty, bo tych nie brakuje, zarówno w uprawach owoców miękkich, drzewek owocowych jak ziół.

- Ogólnie są spore straty w każdej uprawie - informuje nas Mariusz Dzięgielewski.

Na naszą skrzynkę mailową trafiły dziesiątki zdjęć, na których widać nie tylko zniszczenia, ale również olbrzymie lodowe kulki, które wczoraj nie miały litości dla roślin na polach.

- Trzytygodniowy kalafior najpierw został zalany ulewnym deszczem a dzisiejszej nocy stłuczony i połamany - dodaje Anna Wronka z gminy Naruszewo.

Wójtowie gmin poinformowali mieszkańców, że ci mają możliwość składania wniosków o oszacowanie strat związanych z wystąpieniem niekorzystnych zjawisk atmosferycznych.

- Nasi rolnicy drogą mailową informowali nas o stratach poniesionych wskutek gradobicia. Oczywiście od razu uruchomiliśmy możliwość składania wniosków o szacowanie strat w uprawach. Jeśli taki wniosek otrzymamy od razu uruchomiona będzie procedura - tłumaczy Beata Pierścińska, wójt gminy Naruszewo.

Na dzisiejsze późne popołudnie również nadawane są burze. Miejmy nadzieję, że tym razem Matka Natura będzie bardziej wyrozumiała.