Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Nowe wnętrze sierpeckiej biblioteki

Zdjęcie aktualności Nowe wnętrze sierpeckiej biblioteki Fot. zbiory Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu

Zakończyła się trwająca od 2019 roku przebudowa i modernizacja budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Sierpcu. Remont był możliwy dzięki pozyskanej dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 601 tys. złotych. Miasto przekazało na ten cel ponad 411 tys. złotych.

W ramach prac modernizacyjnych wykonano m.in. windę osobową, która w znacznym stopniu ułatwi czytelnikom, nie tylko tym z niepełnosprawnością, korzystanie z zasobów bibliotecznych, ale również udział w imprezach organizowanych w placówce. W Czytelni została wydzielona strefa do „cichej pracy”. Pomieszczenia Wypożyczalni dla dorosłych, Oddziału dla dzieci i Czytelni dla dorosłych zostały wyposażone m. in. w nowe, funkcjonalne regały biblioteczne i lady do pracy.

Głównym celem projektu było otwarcie się na potrzeby lokalnej społeczności poprzez likwidację barier architektonicznych i remont pomieszczeń biblioteki, która zyskała zupełnie nowy wizerunek. W pomieszczeniach wymieniono również instalację elektryczną, podłogi, a na ścianach położne zostały gładzie. 

Pięknie zaprojektowane wnętrze i żywe kolory z pewnością zachęcą czytelników do częstszego odwiedzania progów sierpeckiej biblioteki.