Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Nowe boisko dla wychowanków Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jońcu? Placówka liczy na nasze wsparcie!

Zdjęcie aktualności Nowe boisko dla wychowanków Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jońcu? Placówka liczy na nasze wsparcie!

 

Mam nadzieję, że nie będziemy skansenem z lat 70-tych i niedługo nie będą do nas zapraszane wycieczki, żeby pokazać jak dawniej wyglądały boiska” - z przymrużeniem oka mówiła redakcji Radia Płońsk Iwona Leszczyńska, dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jońcu, który stara się o zmianę oblicza znajdującego się na jego terenie placu sportowego.

 

Z pomocą przyszła fundacja Formika Dzieciom, która uruchomiła już internetową zbiórkę. Potrzeba prawie 55 tys. zł, aby ziścić marzenia zarówno dyrekcji placówki, ale także samych wychowanków.

 

- Najważniejszą sprawą jest bezpieczeństwo naszych wychowanków, bo boisko w takim stanie w jakim teraz jest stanowi zagrożenie dla dzieci, dlatego to nas tak bardzo motywuje i mobilizuje, żeby podjąć działania i ten stan rzeczy zmienić. Mamy także małe dzieci, grupę przedszkolną – oni też wychodzą na teren przed szkołę, żeby się pobawić, a na tej nawierzchni, którą mamy, jest to niemożliwe i niebezpieczne - podkreśla Iwona Leszczyńska.

 

Fundacja Formika Dzieciom zobligowała się do wykonania boiska ze sztuczną nawierzchnią, ale to Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jońcu musi zdemontować obecny plac, w tym zerwać beton, ale także wykonać odpowiednią podbudowę. Pierwszego z zadań ma podjąć się Urząd Gminy w Jońcu, natomiast jeśli chodzi o podbudowę – trwają rozmowy ze Starostwem Powiatowym.

 

- Fundacja zwróciła się już do różnych firm, na które mają namiary, żeby zrobiły wycenę i wykonania właściwej nawierzchni podejmuje się fundacja. Ona szuka firmy i ją opłaci. Bardzo się cieszymy, że udało nam się nawiązać z nią kontakt i zainteresować naszymi potrzebami. Jesteśmy pełni wiary i optymizmu, że uda się marzenia nasze i naszych dzieci, chociaż w jakiejś niewielkiej części, dzięki fundacji Formika Dzieciom, zrealizować - zaznacza dyrektor Leszczyńska.

 

Nowe boisko ma mieć powierzchnię 200 m.kw. i być wykonane z nawierzchni poliuretanowej. Zbiórkę wesprzeć można na stronie formikadzieciom.org.pl