Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Nowe kamery monitoringu mają pomóc w walce z aktami wandalizmu w Raciążu

Zdjęcie aktualności Nowe kamery monitoringu mają pomóc w walce z aktami wandalizmu w Raciążu

Powtarzające się akty wandalizmu w Raciążu zmusiły władze miasta do podjęcia kolejnych kroków w walce z takimi zjawiskami. Burmistrz Mariusz Godlewski zdecydował o zainstalowaniu nowych kamer monitoringu miejskiego, które zostały umieszczone w kilku punktach w mieście, m.in. przy parku na budynku MCKSiR, oraz w kilku miejscach w centrum miasta.

- W związku z tym, żeby temu zapobiec zostały zamontowane kamery, które obserwują park. Łącznie do dyspozycji mamy 4 kamery, które zostaną zainstalowane. Mam nadzieję, że to ostudzi zapał co niektórych do tego, żeby niszczyć. A też przypominam, że każde takie uszkodzenie wymaga potem wydatkowania pieniędzy z budżetu, czyli nieporzebnie tak naprawdę wydajemy pieniądze, które trzeba zabrać z innych miejsc albo czegoś nie zrobić – wyjaśnia burmistrz, Mariusz Godlewski.

Kamery działają na podczerwień, dzięki czemu będzie można uzyskać dokładny obraz z kamer i być może uchwycić na nagraniu niszczenie mienia publicznego, bądź inne akty wandalizmu, których wciąż przybywa. W poprzednim tygodniu zamontowano nowe ławki w dużym parku, a dzisiaj okazało się, że jedna z zamontowanych ławek została zniszczona – wyrwano deskę i wygięto metalowy element. Burmistrz Raciąża Mariusz Godlewski zapowiedział już, że monitoring miejski zostanie jak najszybciej sprawdzony, a sprawca nie uniknie odpowiedzialności. Brak szacunku do mienia publicznego i zwykła bezmyślność z pewnością zasługują na surową karę. Nic nie usprawiedliwia takiego zachowania.