Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Nowe limity w kościołach. Ile osób będzie mogło modlić się w płońskich świątyniach?

Zdjęcie aktualności Nowe limity w kościołach. Ile osób będzie mogło modlić się w płońskich świątyniach?

 

Od soboty (17 października) w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa. Wyjątkiem są ograniczenia dotyczące wesel i innych uroczystości rodzinnych – one zaczną obowiązywać od poniedziałku. Jednym z ograniczeń jest limit osób uczestniczących w uroczystościach religijnych. Zgodnie z decyzją rządu – może w nich uczestniczyć maksymalnie 1 osoba na 4 m².

 

Sprawdziliśmy ile osób będzie mogło uczestniczyć w mszach i nabożeństwach w płońskich świątyniach. Ks. kan. Janusz Rumiński przekazuje, że w kościele parafii pw. św. Michała Archanioła będzie mogło przebywać maksymalnie 120 osób. W mszach i nabożeństwach odprawianych w kościele parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego 218 osób, natomiast w najmłodszej płońskiej wspólnocie, pw. św. Ojca Pio, 112 wiernych – informuje ks. Tomasz Markowicz.

 

Przypomnijmy także o pozostałych ograniczeniach obowiązujących od soboty w strefie żółtej, w której znajduje się powiat płoński. Lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6:00 – 21:00 i zajęty może być co drugi stolik, natomiast po godzinie 21:00 istnieje wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos. Poza tym, ograniczona została liczba osób w transporcie publicznym – zajętych może być 50% miejsc siedzących lub 30% liczby wszystkich miejsc. W zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć maksymalnie 25 osób, w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie hybrydowe, wydarzenia sportowe organizowane będą bez udziału publiczności, a w wydarzeniach kulturalnych maksymalnie 25% miejsc może być zajętych przez publiczność. Dodatkowo, zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni.