Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Nowe oblicze płońskiej szkoły muzycznej

Zdjęcie aktualności Nowe oblicze płońskiej szkoły muzycznej

Nowe oblicze zyska Państwowa Szkoła Muzyczna w Płońsku, która przechodzi właśnie termomodernizację. Placówka znalazła się w gronie 139, które uzyskały dofinansowanie z projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W sumie na ten cel pozyskano 409 mln zł z unijnego budżetu, natomiast pozostałe 92 mln zł to środki krajowe.

Prace mają przyczynić się do zmniejszenia zużycia energii w budynku, o czym mówił nam dyrektor szkoły Mariusz Wrzesiński.

- Realizacja projektu polega na dociepleniu elementów konstrukcyjnych, a więc elewacja, poddasze, stropy. Zostaną wymienione okna, drzwi zewnętrzne, grzejniki oraz wentylacja. System oświetlenia będzie już LED-owy. Powstanie instalacja fotowoltaiczna oraz pompy ciepła. Będzie ekologiczna szkoła, żeby ubytki i straty były jak najmniejszej – zaznacza dyrektor Mariusz Wrzesiński.

Prace przy termomodernizacji płońskiej szkoły muzycznej obejmują głównie roboty zewnętrzne, ale dyrekcja jest w trakcie pozyskiwania kolejnych środków, które pozwolą na remont wnętrza budynku.

- Zamierzamy wyremontować sale oraz klatki schodowe – informuje Mariusz Wrzesiński – Natomiast jeśli chodzi o salę koncertową to będzie wymienione oświetlenie. Będzie dużo lepsze, bo będzie możliwość nim sterowania. Zmodernizujemy wejście na scenę, które było dość niewygodne i będzie wymieniona podłoga. To będzie, już można powiedzieć, na 99% - zapewnia dyrektor.

W sumie na liście dofinansowanych placówek znalazło się 139 szkół, co stanowi ok. 60% placówek szkolnictwa artystycznego podległych ministerstwu. W płońskiej uczy się 90 uczniów w szkole I oraz kolejne 12 w szkole II stopnia