Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Nowe sportowo-infrastrukturalne życie dla Płońska

Zdjęcie aktualności Nowe sportowo-infrastrukturalne życie dla Płońska

 

To będzie sportowy kompleks z prawdziwego zdarzenia. Tak budowę stadionu i termomodernizację krytej pływalni zapowiedziano podczas konferencji prasowej, której gościem był sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik. Po przebudowie stadion będzie spełniał wymogi kategorii III A stadionu lekkoatletycznego oraz wymogi stadionu piłkarskiego do III ligi. Pozwoli na rozgrywanie imprez lekkoatletycznych na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Umowę na wykonanie robót podpisano już wcześniej. Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik, mówi nam co się na nim znajdzie.

W przypadku basenu modernizacja obejmie wykonanie nowej instalacji oświetlenia, nagłośnienia oraz monitoringu. Wykonawca w ramach inwestycji wykona też m. in. nowe centrale wentylacyjne, pompy obiegowe czy układ wprowadzania ozonu. Nowym elementem będzie też tzw. grota solna. Inwestycja kosztować będzie ponad 6,5 mln zł. Jak przyznał minister Maciej Wąsik z nowej infrastruktury sportowej korzystać będą przede wszystkim kolejne pokolenia.

Prace związane ze stadionem mają rozpocząć się w tym roku i zakończyć za dwa lata. Łącznie koszt robót wyniesie ponad 24 mln zł z czego połowa to dofinansowanie rządowe. Prace na basenie skończą się w przyszłym roku.