Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Nowe targowisko w Glinojecku już w przyszłym roku

Zdjęcie aktualności Nowe targowisko w Glinojecku już w przyszłym roku

Zupełnie nowe oblicze zyska plac targowy w Glinojecku, w powiecie ciechanowskim. Burmistrz Łukasz Kapczyński poinformował o pozyskaniu 1 mln zł dofinansowania z budżetu Mazowsza, co pozwoli na realizację inwestycji, choć jej oddanie zaplanowane jest najprawdopodobniej na przyszły rok.

Jak widać na wstępnej wizualizacji, oprócz wiat handlowych, zostanie zagospodarowany cały teren obecnego targowiska, włącznie z budynkiem sanitarnym dla handlujących i kupujących. Nie zabraknie również miejsc parkingowych oraz zieleni, wymienia burmistrz Łukasz Kapczyński.

- Inwestycja będzie polegała na utwardzeniu terenu, budowie wiat handlowych oraz zasilenia elektrycznego i oświetlenia zewnętrznego. Wybudowana zostanie nawierzchnia dla ciągów pieszo-jezdnych i stanowisk postojowych. Całość terenu zostanie ogrodzona oraz zostanie posadzona, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, zieleń. Oprócz tego będzie znajdował się tam również budynek z zapleczem sanitarnym – wyjaśnia burmistrz.

Projekt znalazł się na liście dofinansowanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Pozyskany milion złotych pochodzi z budżetu Mazowsza i jest to maksymalna możliwa wysokość dofinansowania, natomiast miasto ze swojej kieszeni będzie musiało wyłożyć kolejne 500 tys. zł. Ostateczna kwota znana jednak będzie dopiero po wykonanych pracach.

- Jestem dumny z tego, że w Glinojecku będzie w końcu targowisko z prawdziwego zdarzenia – przyznaje Łukasz Kapczyński – Myślę, że będą z niego korzystali nie tylko mieszkańcy samego miasta, ale również mieszkańcy okolicznych sołectw, jak również sąsiedzi. Będą mogli na nim kupować i sprzedawać nasi rolnicy, przedsiębiorcy oraz osoby, które odpowiedni asortyment do tego typu targowisk – podkreśla burmistrz.

Glinojecki ratusz planuje ogłosić przetarg na realizację inwestycji na jesieni tego roku a same prace mają być prowadzone w 2021 roku.