Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Nowoczesne targowisko powstanie w Płońsku

Zdjęcie aktualności Nowoczesne targowisko powstanie w Płońsku

Samorząd Mazowsza wybrał projekty do dofinansowania unijnego w ramach PROW 2014-2020. Dwanaście gmin otrzyma blisko 9,4 mln zł na budowę i przebudowę targowisk. Pieniądze na infrastrukturę służącą promocji i sprzedaży lokalnych produktów, trafią również do Płońska. Miasto Gmina Płońsk otrzyma mln zł na modernizację istniejącego już targowiska miejskiego w Płońsku przy ul. Pułtuskiej.

- Bardzo ważne jest stworzenie miejsc, w których lokalni producenci mogą sprzedawać swoje produkty. Na targowiskach, które powstaną dzięki unijnemu wsparciu, duża część powierzchni będzie przeznaczona właśnie na ten cel - podkreśla Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, w gminach: Lesznowola, Stare Babice, Glinojeck, Nowy Duninów i Sienno powstaną nowe targowiska. Natomiast istniejące już obiekty targowe w Kozienicach, Milanówku, Jasieńcu, Drobinie, Wiskitkach, Żyrardowie i Płońsku zostaną przebudowane.
Targowiska zostaną opatrzone nazwą „Mój Rynek”. Będą utwardzone, oświetlone, wyposażone w sanitariaty i parkingi oraz przyłączone do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej. Przynajmniej połowę ich powierzchni handlowej zajmą zadaszone stoiska.