Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Nowoczesny sprzęt przekazany dla płońskiego szpitala

Zdjęcie aktualności Nowoczesny sprzęt przekazany dla płońskiego szpitala

 

Miłym akcentem kończy się rok 2020 dla płońskiego szpitala. Dziś przekazane i zaprezentowane zostały trzy aparaty ultrasonograficzne, które zasilą: zakład diagnostyki obrazowej, pracownie echokardiograficzną oraz oddział położniczo-ginekologiczny.

- Są to najwyższej klasy aparaty. Mam nadzieję, że dzięki nim rozszerzymy wachlarz udzielanych świadczeń a także podniesiemy ich jakość oraz poprawimy jakość pracy naszych koleżanek i kolegów lekarzy – powiedział Marcin Ozdarski, dyrektor SPZ ZOZ w Płońsku.

Również sami lekarze nie mają wątpliwości, że nowy sprzęt w bardzo dużym stopniu pomoże pacjentom płońskiego szpitala.

- Nigdy w historii tego szpitala nie mieliśmy aparatu do badań ultrasonograficznym klasy premium czyli najwyższej klasy klinicznej. Dzięki nim, możemy robić badania nie tylko pacjentkom, ale również przyszłym pacjentom w przypadku badań płodów. Na naszym oddziale rocznie hospitalizowanych jest nawet 3 tys. pacjentek. Wzbogaciliśmy się o bardzo dobry sprzęt, który pomoże dużo dokładniej zdiagnozować czy dany guz, jest guzem o charakterystyce nowotworowej – dodał Witold Achciński, koordynator oddziału ginekologii i położnictwa płońskiego szpitala.

Cała kwota inwestycji związanej z zakupem aparatów opiewa na 700 tys. zł. Lwia część przekazanych środków pochodzi z budżetu Powiatu Płońskiego.