Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Nowomiejska strefa relaksu

Zdjęcie aktualności Nowomiejska strefa relaksu Fot. Zespół Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście

Na terenie Zespołu Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście powstała strefa chilloutu-relaksu jako dobro wspólne społeczności lokalnej. Przed budynkiem szkoły odsłonięto symboliczną tablicę. W krainie relaksu jak tłumaczą jej twórcy będzie można: odpoczywać, rozwijać swoje umiejętności językowe, czytać książki, grać w gry planszowe czy prowadzić szkolenia.

- Możemy się pochwalić fajną przestrzenią do wypoczynku w otoczeniu zieleni do rozwoju językowego, gdyż większość urządzeń, które się w niej znajdują tłumaczona jest na cztery języki. Mamy: stół, dwie ławy, leżaki a także stoły do gier planszowych i specjalne koce - wymienia Agnieszka Marczuk, nauczyciel z Zespołu Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście i lider nieformalnej grupy dla relaksu.

Grupę projektową strefy chilloutu stworzyły oprócz Agnieszki Marczuk jeszcze Iwona Żarek oraz dyrektor placówki Edyta Jakubowska. Zadanie zostało zrealizowane w ramach projektu pt. "Laboratorium Edukacji Lokalnej". Projekt sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020.