Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Nowy krucyfiks na cmentarzu komunalnym w Szerominku

Zdjęcie aktualności Nowy krucyfiks na cmentarzu komunalnym w Szerominku

 

Cmentarz komunalny w Szerominku, leżący na terenie parafii pw. św. Ojca Pio w Płońsku, zyskał nowy krzyż, który zastąpi wysłużony, znajdujący się na nekropolii już od 20 lat.

 

W dzień liturgicznego wspomnienia swojego patrona najmłodsza płońska wspólnota procesyjnie przeniosła nowy krzyż z tymczasowej kaplicy do Szerominka.

 

- Pamiętamy o przeszłości, ale żyjemy teraźniejszością. Chcieliśmy razem się pomodlić, ale z racji pandemii i znanych nam okoliczności nie mieliśmy w tym roku sposobności, żeby być razem w wymiarze takiej radości, takiego bycia ze sobą, jaką niesie każda procesja. Po mszy św. w naszej kaplicy przybyliśmy na cmentarz, prowadząc krzyż po to, aby wspólnie się pomodlić. To było pragnieniem wielu ludzi – aby poczuć wspólnotę wiary. I właśnie to uczyniliśmy łącząc się razem we wspólnej modlitwie przy krzyżu, przy znaku naszej wiary - wyjaśnia ks. Tomasz Markowicz, proboszcz parafii pw. św. Ojca Pio w Płońsku.

 

Dotychczasowy krucyfiks zostanie zdemontowany, a jego miejsce zastąpi nowy, już poświęcony, który wspólnota parafialna przyniosła na teren cmentarza.

 

- Aktualnie ten krzyż, który ma już ponad 20 lat zostanie w sposób bezpieczny, z pełnym poszanowaniem zdemontowany. Następnie, przy pomocy życzliwych ludzi, z drzewa tego krzyża zostaną wykonane dwa mniejsze, które w przyszłości umieścimy naszym budującym się kościele, a w miejsce tego krzyża zostanie postawiony nowy, już poświęcony, aby jak najbardziej okazale świadczył o miejscu, w którym się znajdujemy i o tym co dla nas, ludzi wiary, krzyż oznacza - dodaje proboszcz.

 

Dwa mniejsze krzyże, które powstaną z dotychczas umiejscowionego w Szerominku zawisną po dwóch stronach kruchty nowego kościoła.