Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Nowy sprzęt dla Koła Gospodyń i Gospodarzy w Kołozębiu

Zdjęcie aktualności Nowy sprzęt dla Koła Gospodyń i Gospodarzy w Kołozębiu Fot. UG Sochocin

 

Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Kołozębiu zawarło umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego na realizację zadania publicznego pn. „Rozwój Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich, poprzez aktywizację społeczności lokalnej w miejscowości Kołoząb”. Dzięki umowie, Koło otrzymało dofinansowanie w wysokości 5 tys. zł.

- Otrzymaliśmy dofinansowanie na zakup pieca konwekcyjnego, komplet dużych garnków, grill ogrodowy czy stół metalowy do przygotowania różnych produktów – powiedziała Joanna Jeznach, przewodnicząca Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Kołozębiu.

W miniony weekend przedstawiciele Koła zorganizowali darmowy poczęstunek lokalnych produktów na stoisku w sochocińskim rynku i na placu parafialnym w Kołozębiu, gdzie można było skosztować wielu lokalnych smakołyków m. in.: przeróżnych ciast, faworków, rogali, a także pajd chleba ze smalcem przygotowanych przez członkinie i członków organizacji.

- Nasze Koło działa stosunkowo krótko, gdyż działalność zaczęliśmy w 2018 r w grudniu. Tworzymy bardzo zgraną grupę, która cieszy się swoją lokalnością i dzięki pozyskiwanym środków staramy się aktywizować mieszkańców Kołozębia - dodaje Joanna Jeznach.

Aktualnie w Kole znajduje się ponad 20 osób.