Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Nowy starosta płocki wybrany

Zdjęcie aktualności Nowy starosta płocki wybrany fot. SP w Płocku

Podczas wczorajszej XXVIII sesji Rady Powiatu Płockiego radni wybrali nowego starostę płockiego. Radni zgłosili trzech kandydatów na to stanowisko: Sylwestra Ziemkiewicza - Wójta Gminy Radzanowo, kandydata Klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego, Piotra Skorupskiego - Radnego Klubu Prawa i Sprawiedliwości i Pawła Tokarskiego - Przewodniczącego Klubu Nasza Gmina Nasz Powiat Płocki. Radni w tajnym głosowaniu zdecydowali o wyborze na to stanowisko Sylwestra Ziemkiewicza, który otrzymał 12  z 23 głosów.

- Gratuluję pomyślnego wyboru na funkcję Starosty Płockiego. Sądzę, że dotychczasowe doświadczenie samorządowe, wiedza, a także młody wiek będą Pana sprzymierzeńcami w kierowaniu pracami Zarządu Powiatu, a tym samym przyczynią się do jak najlepszej realizacji zadań społeczno-gospodarczych, jakie stoją przed samorządem Powiatu Płockiego - powiedział Przewodniczący Lech Dąbrowski tuż po wybraniu Sylwestra Ziemkiewicza na Starostę Płockiego.

Sylwester Ziemkiewicz ma 36 lat. Od 2014 roku był wójtem gminy Radzanowo. Zastąpi tragicznie zmarłego Mariusza Bieńka. O sprawie pisaliśmy tutaj: https://tiny.pl/97nmk