Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Nowy wóz jak narodziny dziecka

Zdjęcie aktualności Nowy wóz jak narodziny dziecka Fot. Zbiory prywatne

 

Niedziela 18 października była dla jednostki OSP Stare Radzikowo w gm. Czerwińsk jednym z najważniejszych dni w dotychczasowej historii. Właśnie wczoraj miejscowi druhowie wraz z mieszkańcami i zaproszonymi gośćmi powitali nowy samochod z pełnym wyposażeniem. Narodziny nowego strażackiego "dziecka" jak mówili nam druhowie odbyło się z wielką pompą.

- Można śmiało powiedzieć, że był to szczególny dzień dla naszej jednostki. Wóz udało się pozyskać po dwóch latach starań. Zebraliśmy potrzebne środki i doczekaliśmy się tego ważnego dnia. Wcześniej mieliśmy do dyspozycji wysłużone wozy. Wyjazdy do akcji stały się ryzykowne - powiedział Paweł Chludziński, druh OSP Radzikowo Stare.

Celebracja i feta związana z powitaniem auta trwała dobrych kilka godzin. Wóz, który z „taśmy produkcyjnej” zjechał w tym roku został zakupiony za blisko 875 tys. zł.

- Na pewno dysponowanie takim pojazdem, daje nam nowe możliwości. Być, może uda się dołączyć do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Mamy kilka marzeń i planów, ale na razie pocieszmy się tą piękną maszyną – dodał Paweł Chludziński.

Przypomnijmy, że jednostka OSP Stare Radzikowo liczy 18 aktywnych druhów.