Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

O ponad 50 km/h za dużo w terenie zabudowanym. Czworo kierowców straciło prawo jazdy!

Zdjęcie aktualności  O ponad 50 km/h za dużo w terenie zabudowanym. Czworo kierowców straciło prawo jazdy! Fot. archiwum

Policjanci z płońskiej drogówki, w tym ci wchodzący w skład grupy „SPEED” codziennie patrolują drogi naszego powiatu i reagują na zbyt szybką jazdę kierowców. Wczoraj zatrzymali czworo nieodpowiedzialnych kierujących pojazdami, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.- Wczoraj rano, tuż przed godz. 9. w Dzierzążni na drodze krajowej nr 10 patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli osobową toyotę. Kierująca tym pojazdem 28-letnia mieszkanka Baboszewa, jechała z prędkością 106 km/h, w miejscu gdzie mogła jechać maksymalnie „pięćdziesiątką”. Po godzinie 14. w ręce innego patrolu płońskiej drogówki wpadł kolejny kierowca niestosujący się do ograniczeń prędkości w terenie zabudowanym, 28-letni mieszkaniec pow. gostynińskiego. Mężczyzna jechał oplem trasą DK 60, przez miejscowość Żukowo-Wawrzonki z prędkością aż 120km/h. Popołudniu w Woli na krajowej 60-ce, w odstępie zaledwie kilkudziesięciu minut policjanci z płońskiej grupy „SPEED” zatrzymali do kontroli dwóch „piratów drogowych”. Najpierw ich uwagę zwrócił  mercedes, którego kierowca przejeżdżał przez miejscowość z dużą prędkością i wyprzedził inny pojazd na skrzyżowaniu. Wideorejestrator zarejestrował przekroczenie prędkości przez 25-letniego łodzianina o ponad 57 km/h. Później do kontroli drogowej został zatrzymany 66-letni płocczanin kierujący skodą. Jechał on swoim pojazdem, na obowiązującej w tym miejscu „pięćdziesiątce”, z prędkością 105 km/h - informuje podkom. Kinga Drężek - Zmysłowska, oficer prasowy KPP w Płońsku.

Policja przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym kierowca traci prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. Za to wykroczenie grozi również wysoki mandat i 10 punktów karnych. Nadmierna prędkość jest nadal jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych i poważnych zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Jadąc za szybko ryzykujemy nie tylko utratę prawa jazdy, ale przede wszystkim życie i zdrowie swoje oraz innych użytkowników dróg.