Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Obchody święta Niepodległości połączone ze ślubowaniem klas mundurowych i koncertem pieśni patriotycznych

Zdjęcie aktualności Obchody święta Niepodległości połączone ze ślubowaniem klas mundurowych i koncertem pieśni patriotycznych fot. MG

W przeddzień święta Niepodległości w Raciążu odbyło się uroczyste ślubowanie klasy mundurowej Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO przed Pomnikiem Pamięci Narodowej. W uroczystościach wzięły udział władze miasta i gminy Raciąż, przedstawiciele Wojsk Obrony Terytorialnej, Służby Więziennej, Policji, władze szkoły, nauczyciele i uczniowie, a także rodzice.

mówił w rozmowie z Radiem Płońsk starszy inspektor Związku Strzeleckiego Artur Zybała. Po uroczystym ślubowaniu w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury odbyła się prelekcja ppłk Artura Sarzyńskiego z Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej, która dotyczyła Orderu Krzyża Wojskowego oraz szlaku bojowego, który doprowadził do uhonorowania ppłk Sarzyńskiego tym orderem. Odznaczenie to wręczane jest za walkę z terroryzmem w czasie pokoju. Mówi ppłk Artur Sarzyński.

Uroczystości zakończyły się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych przy akompaniamencie akordeonu Roberta Szymborskiego i Piotra Żakowskiego. Zaśpiewano m.in. „Przybyli ułani pod okienko” czy „Wojenko, wojenko”. Wystąpił również zespół Fabryka Dźwięku i Agnieszka Wiśniewska.