Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Obchody upamiętniające 190. rocznicę Bitwy pod Raciążem

Zdjęcie aktualności Obchody upamiętniające 190. rocznicę Bitwy pod Raciążem

 

Uroczyste odsłonięcie obelisku z orłem upamiętniające Bitwę pod Raciążem, która miała miejsce 23 lipca 1831 roku i poległych w niej powstańców, wystawienie warty honorowej i asysty złożonej z pododdziałów grupy rekonstrukcyjnej występującej w mundurach z epoki, czy salwa honorowa to jedne z atrakcji jakie znalazły się podczas sobotnich obchodów upamiętniających 190. rocznicę Bitwy pod Raciążem.

O tym, jak ważne to wydarzenie dla lokalnej społeczności, mówi Artur Adamski, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Raciąskiej „Ziemowit”.

Miejsce, w którym został postawiony pomnik również nie jest przypadkowe, ponieważ w miejscu tym rozpoczęły się walki niepodległościowe.

Wyjaśnia Artur Adamski. Podczas uroczystości została wystawiona warta honorowa i asysta złożona z pododdziałów grupy rekonstrukcyjnej występującej w mundurach z epoki. Podniosłego charakteru uroczystości nadało wykonanie salwy honorowej. Uczestnicy uroczystych obchodów złożyli również wieńce i znicze w miejscu bitwy. Nie zabrakło też wojskowej grochówki.