Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Obdarowali niepełnosprawne rodzeństwo mikołajkowymi podarunkami

Zdjęcie aktualności Obdarowali niepełnosprawne rodzeństwo mikołajkowymi podarunkami fot. UMiG Sochocin

Z okazji Mikołajek Urząd Miasta i Gminy Sochocin zorganizował akcję charytatywną polegającą na wytypowaniu z terenu gminy osób, które potrzebują pomocy. Wybór padł na rodzinę Jankowskich z miejscowości Niewikla wychowujących dwójkę niepełnosprawnych dzieci – 3,5 letnią Michalinkę i 14 letniego Bartka. Dziewczynka jest skrajnym wcześniakiem i ma problemy ortopedyczne, a chłopiec urodził się z przepukliną kręgosłupa i od pasa w dół jest sparaliżowany. O szczegółach mikołajkowej akcji mówi burmistrz Sochocina Jerzy Ryzyński.

Po sprzedaży nakrętek i zbiórce zorganizowanej wśród pracowników urzędu udało się zebrać wystarczającą kwotę, aby zakupić dzieciom vouchery na rehabilitację, która jest im niezbędna.

Oprócz tego dzieci otrzymały świąteczne smakołyki. Dzięki akcji charytatywnej sochocińscy urzędnicy, jak i mieszkańcy, którzy oddawali korki, zostali świętymi Mikołajami, tym samym udowadniając, że wystarczy tak niewiele, aby obdarować kogoś prezentem i wywołać uśmiech na jego twarzy. Warto o tym pamiętać nie tylko 6 grudnia.