Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Obwodnica wschodnia przejezdna, ale stan nawierzchni w makabrycznym stanie. Tak ma być do wiosny przyszłego roku

Zdjęcie aktualności Obwodnica wschodnia przejezdna, ale stan nawierzchni w makabrycznym stanie. Tak ma być do wiosny przyszłego roku

 

Po raz kolejny wracamy do tematu przebudowy ulic Żołnierzy Wyklętych i Klonowej w Płońsku. Na początku października Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęła tam prace, których efektem końcowym będzie budowa ronda łączącego obwodnicę wschodnią miasta z drogą zbiorczą biegnącą wzdłuż nowej trasy S7.

 

Roboty branżowe pod budowę nowego skrzyżowania już się zakończyły, ale samo rondo powstanie dopiero wiosną przyszłego roku. Wykonawca zapewnił także przejezdność ulic Żołnierzy Wyklętych i Klonowej co jak najbardziej cieszy, ale stan nawierzchni pozostawia już wiele do życzenia. Znak ograniczający prędkość do 30 km/h w rejonie budowy mógłby tak naprawdę nie stać, bo żeby przejechać autem, nie uszkadzając go, należy zwolnić do kilku km/h. Wąski przejazd, liczne koleiny i miejscami brak utwardzonego chodnika – tak obecnie wygląda rejon budowy i taki stan ma pozostać do momentu zakończenia powstawania ronda, czyli do II kwartału 2021 roku.

 

- Roboty branżowe związane z budową ronda już się zakończyły. Dalsze prace rozpoczną się wiosną. Wykonawca na bieżąco monitoruje nawierzchnię i utrzymuje ją w stanie pozwalającym na przejezdność - informuje Karol Głębocki, rzecznik prasowy olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Jak zapewnił nas płoński ratusz – informację o złym stanie nawierzchni na ulicach Żołnierzy Wyklętych i Klonowej przekaże wykonawcy prac, czyli firmie Strabag.