Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

Zdjęcie aktualności Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

W nocy z piątku na sobotę dyżurny płońskiej komendy skierował policjantów z Komisariatu Policji w Raciążu do miejscowości Sierakowo, gdzie miało miejsce obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy. Funkcjonariusze ustalili, że uwagę jadącego trasą K 60 obywatela przykuł poruszający się w tym samym kierunku samochód marki Alfa Romeo. Niepewny styl jazdy kierowcy auta wskazywał na to, że może być nietrzeźwy. Gdy tylko zjechał na parking przy stacji paliw, zgłaszający pojechał za nim, uniemożliwił dalszą jazdę i wezwał policję.

- Kierowcą alfy romeo okazał się być 40-letni mieszkaniec gm. Raciąż. Mężczyzna przyznał się do tego, ze przed jazdą spożywał alkohol. Badanie wykazało, że w organizmie miał ponad 2,5 promila. Jakby tego było mało, dodatkowe ustalenia wykazały, że ma on dwa aktualne, wydane przez sąd zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych – poinformowała podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności, wysoka, kilkutysięczna kara grzywny i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.