Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Ochotnicy i zawodowi strażacy w Raciążu

Zdjęcie aktualności Ochotnicy i zawodowi strażacy w Raciążu fot. OSP Raciąż

Raciąż będzie drugim miastem w powiecie płońskim, w którym będą funkcjonowały dwie jednostki straży pożarnej – ochotnicza i państwowa. Ochotnicza Straż Pożarna w Raciążu, która działa w mieście od 1903 roku obecnie liczy ponad 135 członków, w tym honorowych i wspierających oraz czynnych wyjeżdżających do akcji, z czego przeszkolonych jest 16. Przy OSP działa również orkiestra dęta, która uczestniczy we wszystkich uroczystościach miejskich i państwowych. Posiadamy odpowiednie wyposażenie w wozy ratowniczo-gaśnicze, mówi Jarosław Krupiński, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Raciążu.

Strażacy ochotnicy z Raciąża znajdują się w ścisłej czołówce pod kątem liczby wyjazdów do akcji ratowniczo-gaśniczych na Mazowszu.

Jednostka ratowniczo-gaśnicza Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej, która powstanie w Raciążu w ciągu dwóch najbliższych lat, będzie zatrudniać 33 strażaków zawodowych i przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców nie tylko miasta i gminy, ale i całego powiatu.

Jak podkreśla Jarosław Krupiński członkowie jednostki nie są przeciwni powstaniu Państwowej Straży Pożarnej na terenie miasta.

Średnio w ciągu roku strażacy wyjeżdżają do ok. 150 akcji ratowniczo-gaśniczych, najczęściej są to pożary i zdarzania drogowe.