Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Od dziś rusza nauczanie hybrydowe w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Raciążu

Zdjęcie aktualności Od dziś rusza nauczanie hybrydowe w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Raciążu Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Raciążu

Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Raciążu rozpoczyna od dziś naukę w systemie hybrydowym. W ten sposób uczeń, który jest chory będzie mógł uczestniczyć w zajęciach, które będą prowadzone jednocześnie w sposób tradycyjny i online. 

Dyrektor placówki Damian Szcześniewski uspokaja, że nauczanie w systemie zdalnym nie zostało wymuszone przez epidemię koronawirusa, gdyż w szkole nie odnotowano dotychczas żadnego przypadku, lecz chęcią wykorzystania tego, co zostało wypracowane w poprzednim roku szkolnym. 

- Po zeszłorocznej pandemii i lockdownie (przyp. red. - ang. zamknięcia) szkół postanowiłem, że wykorzystamy to, co w tym czasie zdołaliśmy opracować, żebyśmy nie stracili tych umiejętności nauczania zdalnego - wyjaśnia Damian Szcześniewski, dyrektor placówki. 

Nauka będzie prowadzona w systemie hybrydowym, czyli w sposób tradycyjny i zdalny jednocześnie.

- Nauczanie hybrydowe u nas polega na tym, że uczeń, który nie może przyjść do szkoły, który jest chory, po prostu może uczestniczyć w lekcji przez internet. W każdej klasie są zainstalowane kamerki internetowe, których widok pokazuje tablicę i wszystko, co się na niej dzieje oraz głos nauczyciela. Będąc w domu uczeń chory, który nie może pojawić się w szkole może uczestniczyć w tej lekcji, żeby zbyt wiele z niej nie stracić - podkreśla Damian Szcześniewski.

Oczywiście nie zastępuje to lekcji stacjonarnej i bezpośredniego kontaktu z nauczycielem, ale jak uważa dyrektor placówki, plusem takiego systemu nauczania jest to, że uczeń, który choruje i nie może przyjść do szkoły, przynajmniej w jakimś procencie może uczestniczyć w lekcji.